Мотивуємо дітей навчатися: 7 робочих стратегій.  

 

Здебільшого діти не народилися старанними учнями. Особливості дитини відіграють важливу роль як у її бажанні вчитися, так і в загальній схильності до навчання. Але більшість хороших учнів стали ними в процесі розвитку. Ба більше, будь-яка дитина, отримуючи правильну мотивацію, може стати хорошим учнем.

 

Одна з помилок, яку роблять батьки та вчителі щодо учнів, – це обмеження навчання роботою в класі. Природно, навчання в класі було й буде важливим джерелом нових знань. Але якщо ви хочете, щоб у дитини справді посилилося бажання вчитися й виробилася стабільно висока сприйнятливість до нових знань, шкільними стінами краще не обмежуватися.

 

Створіть удома атмосферу читання

Важливість читання складно недооцінити. Хоча саме собою воно не гарантує дитині успіху в житті, це, як мінімум, ключ до успіху в навчанні. Адже паралельно з розвитком любові до читання діти розвивають любов до навчання. Діти, яким складно дається читання, часто мають проблеми з навчанням.

Читання не тільки дає змогу значно розширити словник, воно також допомагає мозку вчитися обробляти нові концепти й формальну комунікацію. Навички, набуті завдяки читанню, допомагають не тільки розвинути розуміння художньої літератури як мистецтва – учні, які читають, покращують свої здібності у вивченні всіх предметів, разом із технічними, як-от математика і фізика.

Допоможіть вашій дитині розвинути навички читання й любов до нього, наповнюючи її світ хорошими книжками. Читайте дитині. Просіть її читати вам уголос. Якщо ваша дитина вчить другу мову – читайте різними мовами. Створіть сімейну традицію – читайте 20 хвилин на день разом. Покажіть своїм прикладом, що це важливо.

Ключ до розвитку навичок читання в дитини – зробити цей процес веселим. Якщо дитина вважає, що читати – це нудно, то вона не хотітиме цього робити і її здатність до навчання зменшиться. Дайте дітям можливість вибрати книжки, які їм подобаються, допомагайте їм читати і створюйте активності, які зроблять цей процес веселим та цікавим.

 

Заохочуйте відкрите та щире спілкування

Заохочуйте бажання своїх дітей відкрито говорити про те, що відбувається в їхньому житті. Говоріть про їхнє навчання. Створіть відкриту атмосферу, де вони відчувають можливість ділитися тим, що їм подобається або не подобається. Коли вони діляться своїми думками, обов’язково визнавайте їхні почуття – навіть якщо ви з ними не згодні. Коли діти відчувають, що їхня думка не важлива чи не враховується, вони з більшою ймовірністю перестануть проявляти цікавість до навчання. Хороші учні завжди впевнені в тому, що їхня думка – важлива.

 

Фокусуйтеся на зацікавленнях вашої дитини

Навчання стає цікавим, коли воно залучає дітей у сфери, які їх цікавлять. Якщо ви справді хочете допомогти своїй дитині добре вчитися, заохочуйте її вивчати теми і предмети, які її захоплюють. Якщо їй подобаються динозаври, допоможіть знайти захопливі та цікаві книжки й розповіді про них. Потім запропонуйте їй визначити п’ять своїх улюблених динозаврів і пояснити, чому вона обрала кожного з них. Головне – це має бути цікаво їй, а не вам.

Покажіть, що вчитися можна по-різному.

 

Є 7 фундаментальних стилів навчання:

Візуальний

Слуховий

Вербальний

Фізичний

Логічний (математичний)

Соціальний

Одиночний

У кожної дитини є свої вподобання в навчанні. Немає одного правильного або неправильного стилю або поєднання стилів навчання. Однак, допомагаючи дітям відкрити для себе кращі для них способи навчання, ви можете використовувати методи, які поліпшать його швидкість та якість.

Наприклад: якщо дітям імпонує візуальний стиль, вони отримують найбільше знань, бачачи своїми очима, як працюють різні механізми та системи.

 

Діліться своїм ентузіазмом до навчання

Ентузіазм зникає, коли справа доходить до перших труднощів у вивченні нового. Покажіть на своєму прикладі, що долати труднощі – це нормально. Якщо ваші діти побачать, як щиро ви захоплені навчанням, вони, імовірно, захочуть наслідувати ваш приклад.

Чи йдеться про англійську мову, природничі науки, читання, письмо або навіть математику, допоможіть дітям зрозуміти, що навчання – це шлях до захопливих відкриттів. Використовуйте будь-яку можливість, щоби відкрити для себе нову інформацію разом із вашими дітьми. Коли вони побачать радість і хвилювання, яке приносить вам навчання, то також почнуть розділяти ваш ентузіазм до вивчення нового.

 

Фокусуйтеся на тому, що вони вивчили, а не їхніх результатах

Замість того, щоби запитати у ваших дітей про результати контрольної з математики відразу після повернення зі школи, попросіть розповісти про те, що нового вони вивчили. Фокусуйтеся на тому, що діти вивчили, а не на їхніх результатах.

Звісно, результати важливі. Але фокусуючись на нових знаннях, які ваші діти набувають, ви покажете їм, що:

Процес навчання набагато важливіший, ніж оцінки.

Результати – не єдина річ, яка має для вас значення.

Вам цікаво, яких нових знань вони набули, а не тільки їхні оцінки.

Запитуючи про те, що вони вивчили, ви даєте їм ще одну можливість структурувати знання і краще запам’ятати новий матеріал.

 

Допоможіть вашим дітям організувати навчання

Дезорганізація – типова для дітей молодшого шкільного віку, але вона може призвести до почуття пригніченості. Будьте терплячими, але послідовними, допомагаючи вашим дітям організувати їхні шкільне приладдя та завдання. Це допоможе їм відчути себе менш пригніченими та більш умотивованими до навчання.

 

Бонус: святкуйте їхні перемоги та досягнення

Важливо святкувати навіть найменші перемоги й досягнення ваших дітей. Особливо це важливо в початковій школі. У цей період дітям особливо необхідне позитивне підкріплення, яке підтримує мотивацію вчитися більше і старанніше. Закінчення складного проєкту в школі заслуговує невеликого заохочення, хороша оцінка на контрольній із математики може бути трансформована в похід на морозиво або в зоопарк. Використовуйте позитивне підкріплення, щоби ваша дитина й далі спрагло вчилася.

 

Новини з: https://nus.org.ua/view/motyvuyemo-ditej-navchatysya-7-robochyh-strategij/